Fundacja WSPIERAMY

Fundacja WSPIERAMY

Zadzwoń: +48 6666 888 24

Image Alt

Nasze usługi

  >    >  Teleopieka
  >    >  Teleopieka

Teleopieka

Teleopieka stanowi jedną z form zapewniania opieki osobom starszym realizowaną zdalnie (na odległość). Gwarantuje całodobowe wsparcie Medycznego Centrum Monitoringu w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia i minimalizuje wynikające z nich ryzyka. Pozwala na natychmiastowe wezwanie pomocy poprzez wywołanie alarmu na urządzeniu do teleopieki i interwencję odpowiednich służb ratowniczych w zależności od rodzaju zagrożenia.

Jej celem jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa seniorów niesamodzielnych, chorych lub pozostających samotnie w swoich domach. W ten sposób wspiera również pracujących członków rodzin, którzy chcą zapewnić swoim bliskim jak najlepszą opiekę.

Teleopieka sprawdza się również w przypadku osób kontynuujących aktywny styl życia i korzystających z czasu wolnego na emeryturze. Dzięki teleopasce mogą oni uzyskać pomoc w sytuacjach nagłych, bez względu na porę dnia i miejsce, w którym przebywają.

W przypadku seniorów żyjących samotnie, wymagających pomocy w codziennym funkcjonowaniu, teleopieka powinna stać się podstawowym elementem codziennego życia. Jest to szczególnie ważne w sytuacji,  gdy osoby te nie mogą mieć zagwarantowanej stałej opieki ze strony rodziny lub opiekunów.

Teleopieka zaspokaja nie tylko potrzeby związane z ochroną życia i zdrowia. Użytkownicy usługi, którzy poczują się osamotnieni lub będą mieli ochotę porozmawiać z życzliwą osobą, mogą nawiązać kontakt z  Zespołem Wsparcia Seniora.

Co mówią statystyki?

  1. Blisko 80 proc. przypadków zagrożenia zdrowia, do których dochodzi w domu osoby starszej, ma związek z upadkiem w łazience lub w drodze do łazienki w nocy.
  2. Upadki są szóstą przyczyną śmiertelności wśród osób starszych, a także główną przyczyną śmierci spowodowanej nieszczęśliwymi wypadkami.
  3. Co drugi senior w wieku powyżej 80 roku życia upada przynajmniej raz w roku.
  4. W 10-15 proc. upadków dochodzi do poważnych urazów.
  5. Obrażenia powstałe w przypadku złamania lub uderzenia często uniemożliwiają seniorowi dotarcie do telefonu i wezwanie pomocy, zwłaszcza, gdy mieszka sam.

W tego rodzaju sytuacjach, senior dzięki teleopiece może natychmiast wywołać alarm poprzez noszoną na nadgarstku teleopaskę i uzyskać pomoc Medycznego Centrum Monitoringu bez konieczności korzystania z telefonu.

Jak to działa?

  1. Wywołujesz alarm.
  2. Teleopaska wysyła alarm i lokalizuje Cię.
  3. Alarm zostanie odebrany przez ratownika z Medycznego Centrum Monitoringu, który będzie wiedział, kim jesteś i gdzie się obecnie znajdujesz.
  4. Ratownik przeprowadzi z Tobą krótką rozmowę i ustali, co się dzieje. Udzieli natychmiastowej pomocy w zależności od zagrożenia i wyśle do Ciebie odpowiednie służby ratownicze.
  5. TERAZ MOŻESZ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE!

Co daje teleopieka?

  • Daje możliwość natychmiastowego wezwania pomocy dzięki teleopasce bez konieczności posiadania telefonu,
  • Nie ogranicza swojego działania wyłącznie do otoczenia domowego,
  • Jest realizowana niezależnie od miejsca i czasu przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku, wszędzie tam, gdzie dostępny jest sygnał telefonii komórkowej,
  • Gwarantuje szybką interwencję Medycznego Centrum Monitoringu w sytuacji nagłej,
  • Umożliwia jednoznaczną identyfikację osoby korzystającej z usługi oraz dostęp do informacji na temat jej stanu zdrowia,
  • Pozwala na ustalenie lokalizacji seniora,
  • Oferuje pomoc Zespołu Wsparcia Seniora w sytuacjach innych niż zagrożenie życia lub zdrowia, takich jak np. zgubienie się, przyjmowanie leków, czy poruszanie się komunikacją miejską,
  • Zapewnia rodzinom możliwość uzyskania natychmiastowej informacji o stanie bliskiego w sytuacjach zagrażających jego bezpieczeństwu.

Skontaktuj się z nami

W razie pytań skontaktuj się z nami telefonicznie:
+48 6666 888 24 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego: